Oznámení o ukončení veřejné sbírky

Obec Obyčtov pořádala od 15. října 2015 do 30. listopadu 2017 veřejnou sbírku pro malého občánka obce Richarda Humlíčka.

Chlapec, který onemocněl spinální svalovou atrofií, tak mohl za příspěvky přijaté ve veřejné sbírce podstoupit léčbu experimentální terapií kmenových buněk v zahraničí.

 

V současné době Ríša podstoupil dvě aplikace kmenových buněk s výraznými výsledky a zlepšením stavu.

Po aplikaci kmenových buněk v Pekingu 31. prosince 2016 a okamžité následné terapii magnetickými vlnami v Tel Avivu získal chlapec nárůst svalové hmoty na stehýnkách 6 cm za pouhých 5 měsíců. Po druhé aplikaci kmenových buněk 3. srpna 2017 opět v Pekingu, ale tentokrát již bez stimulace, narostla Ríšova svalová hmota na stehýnkách o další 1 cm. Jeho mobilita se výrazně zlepšila a dnes už zvládne i lézt po čtyřech.

V současné době je pro Ríšu zajišťována další léčba, po které v kombinaci s předchozí aplikací kmenových buněk může dosáhnout dalších pozitivních výsledků.

Po dobu trvání sbírky se na účtu veřejné sbírky nashromáždily příspěvky ve výši 1 270 254,28 Kč. Náklady spojené s konáním veřejné sbírky činily 5 465 Kč, čistý výtěžek sbírky činil 1 264 789,28 Kč. Čistý výtěžek sbírky byl použit ke stanovenému účelu sbírky – léčbě malého Ríši.

Obec Obyčtov tímto děkuje všem, kteří přispěli svými finančními dary do veřejné sbírky, a dali tím Ríšovi a jeho rodině naději na zlepšení jeho zdravotního stavu a uzdravení.